XML – kluczem do nowoczesnego funkcjonowania ERP

 

XML

XML to uniwersalny język znaczników przeznaczony do reprezentowania różnych danych w sposób ustrukturyzowany. Jest on niezależny od platformy, co umożliwia łatwą wymianę dokumentów między różnymi systemami i w znacznym stopniu przyczyniło się do popularności tego języka w dobie Internetu.

Pliki XML stały się kluczem do nowoczesnego #nowoczesność funkcjonowania ERP dla małych i średnich firm, ponieważ zapewnia producentom oprogramowania potrzebne środki do integracji różnych wewnętrznych funkcjonalności, a także do rozszerzenia ich zasięgu poza „cztery ściany” firmy, aby zautomatyzować przepływ informacji i usprawnić procesy biznesowe.

System sBiznes wykorzystuje pliki XML m.in. w module e-Sprawozdania KRS. Istnieje również możliwość przygotowania pliku *.xml do wysłania poprzez portal e-KRS.

Również na przykład w e-ZLA w sBiznes obsługa „elektronicznych zwolnień lekarskich” jest bardzo prosta, polega na imporcie dokumentów XML. Zwolnienia lekarskie pracownika lub grupy pracowników można zaimportować z pliku wygenerowanego w portalu e-ZUS. Funkcjonalność e-ZLA w sBiznes obsługuje import w formacie xml oraz zip (jako pakiet danych do importu).

 

XML