Integracja systemów ERP

 

Integralność

Bardzo ważnym czynnikiem jest pojęcie integralności systemu. Systemy powinny być zintegrowane na każdym poziomie. Integracja systemów ERP to metoda łączenia i synchronizacji oprogramowania między systemami. Znaczenie integracji w ERP polega na tym, że zwiększa ona efektywność procesów biznesowych i przepływów pracy oraz poprawia współpracę między zespołami.

Dzięki doświadczonemu zespołowi projektantów oraz ciągłemu rozwojowi system sBiznes ERP spełnia wszystkie kryteria integralności. Punktem integracji sBiznes jest zapewnienie, że zautomatyzowane i spójne informacje są udostępniane między systemami, tworząc jedno źródło danych. Również intuicyjność jest bardzo istotnym elementem, szczególnie dla użytkowników, którzy cenią sobie prostotę i wygodę.

Podstawową, a może nawet najbardziej znaczącą korzyścią z ERP sBiznes jest centralny widok istotnych danych finansowych, operacyjnych i biznesowych, które mogą być współdzielone w całej organizacji w czasie rzeczywistym. Program do zarządzania finansami oraz program dla kadr i płac należą do wysoko ocenianych w opiniach użytkowników i zaliczają się do najlepszych na rynku.

 

Intuicyjność

System intuicyjny to taki, który jest łatwo i szybko przyswajalny przez użytkownika. Główną cechą systemu ERP jest właśnie intuicyjność.

Nowoczesnych rozwiązania zastosowane w sBiznes zwiększają intuicyjność, takie jak modułowa budowa, przemyślany interfejs użytkownika, wspólny wygląd i sposób działania, konfigurowalność oraz aplikacja mobilna sHandlowiec.

Intuicyjne oprogramowanie ERP dla małych i średnich firm sBiznes zostało zbudowane wokół koncepcji, że oprogramowanie powinno wspierać standardowe cykle biznesowe, a technologia leżąca u jego podstaw powinna być elastyczna i przystępna cenowo.

 

Inwentaryzacja

Wiele firm regularnie przeprowadza inwentaryzację w ramach corocznych rozliczeń finansowych. W przypadku mniejszych firm takie liczenie może trwać kilka godzin. Duże firmy z tysiącami pozycji zazwyczaj wstrzymują działalność na tydzień lub dłużej, aby przeprowadzić pełne liczenie stanu zapasów.

Liczenie cykliczne ma na celu sprawdzenie rzeczywistej ilości towaru w magazynie lub w magazynach. Podczas inwentaryzacji wykonywany jest tzw. spis z natury (stan rzeczywisty) i wprowadzane są rzeczywiste ilości do dokumentu #dokumenty inwentaryzacji. Program do obsługi magazynu wskazuje czy występuje nadwyżka czy niedobór w stosunku do ilości zapisanej w programie. Po zatwierdzeniu dokumentu Inwentaryzacyjnego tworzone są dokumenty Różnic Inwentaryzacyjnych.

W przypadkach niedoboru generowany jest dokument magazynowy RI+ a w przypadku nadwyżki RI-. Będąc na liście dokumentów inwentaryzacji i wskazując odpowiedni dokument system umożliwia wydruk arkusza spisu z natury, a po dokonaniu spisu wydruk rozliczenia tej inwentaryzacji.

 

Integracja