Kopia danych – czyli jak zabezpieczyć niezwykle ważne firmowe dane?

 

Kopia danych

Mówiąc najprościej, kopia zapasowa to druga kopia danych. Jest ona przechowywana w innym miejscu, aby w razie zniszczenia, uszkodzenia, wymazania, zgubienia lub kradzieży pierwszej bazy danych można było ją odzyskać.

Kopia zapasowa bazy danych może być także używana do przywracania poprzedniej wersji bazy lub przywracania bazy do poprzedniego stanu. Z tego powodu kopie zapasowe są uważane za najważniejszy krok przy wprowadzaniu dużych zmian w bazie danych #baza danych lub innym systemie komputerowym.

Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa przetwarzanych i gromadzonych informacji należy systematycznie wykonywać kopię bazy danych. Kopia ta powinna być przechowywana w bezpiecznym miejscu. Im dłużej pracujemy z danym systemem ERP tym większą wartością są dla nas zgromadzone dane, zarówno te finansowe jak i wszelkie inne związane z firmą.

 

Księgowość

Księgowość odgrywa istotną rolę w prowadzeniu działalności gospodarczej, ponieważ pomaga śledzić przychody i wydatki, zapewnia zgodność z przepisami prawa oraz dostarcza ilościowych informacji finansowych, które mogą być wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

Prowadzenie dokumentacji finansowej w sposób uporządkowany i aktualny ma kluczowe znaczenie dla utrzymania płynności finansowej firmy. Oto tylko kilka powodów, dla których jest to ważne w każdej firmie, średniej czy małej. Dlatego idealnym wyborem będzie system klasy ERP, który ułatwia i przyspiesza prace.

Program księgowy sBiznes umożliwia sporządzanie Rejestrów zakupów i sprzedaży, prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów, generowanie i wydruk deklaracji VAT oraz prowadzenie i kontrolowanie rozliczeń z dostawcami, odbiorcami i urzędami skarbowymi. (VAT, CIT, PIT).

 

Kontrahenci

Kontrahent to druga strona, która uczestniczy w transakcji finansowej, a każda transakcja musi mieć kontrahenta, aby mogła dojść do skutku. Kontrahentami są odbiorcy, dostawcy, kooperanci, partnerzy, banki itp.

ERP dla małych i średnich firm sBiznes umożliwia listy kontrahentów dowolnie uzupełniać i grupować. Korzystając z dostępnych parametrów, system pozwala na tworzenie dowolnych grup o określonych atrybutach, a także umożliwia sortowanie i wyszukiwanie według dowolnych kryteriów. Korzystając z funkcji rozliczania kontrahentów, system pozwala na kontrolę stanu finansów, #finanse rozliczania należności i zobowiązań.

 

Kopia danych