sBiznes

Przekonaj się co możesz zyskać wybierając nasze oprogramowanie.

ERP dla wypożyczalni sprzętu

ERP dla wypożyczalni sprzętu budowlanego

Condensa, firma która znalazła swoją niszę na rynku usług budowlanych w segmencie usuwania wilgoci oraz skutków zalania budynków. Założona w 2010 roku w ciągu kilku lat firma objęła swoim zasięgiem niemal cały kraj. Wraz z rozwojem firma zauważyła nową potrzebę na rynku. Na tej podstawie powstała nowa usługa – wypożyczalnia sprzętu, a wraz z nią potrzeba wdrożenia oprogramowania do zarządzania firmą, które usprawni pracę. Z pomocą przyszliśmy my. Jako producent oprogramowania ERP postawiliśmy na rozwój funkcjonalności i dobudowanie programu do obsługi wypożyczalni. Kluczowym problemem było znalezienie wygodnego i kompleksowego systemu ERP umożliwiającego organizację i prowadzenie ewidencji wynajmu urządzeń. Poszukiwania zawodziły ze względu na brak pełnego dostosowania innych programów do naszych wymagań.

Firma Condensa już od kilku lat korzystała z modułów ERP sBiznes: Personel, Obrót Towarowy (zamówienia, zakupy, magazyny, sprzedaż), Księga Handlowa, Majątek Trwały, Obsługa JPK. Dotychczasowa współpraca przebiegała bardzo dobrze, a partner cieszył się naszym zaufaniem i szacunkiem. Zapytaliśmy więc czy jest możliwość przygotowania nowego segmentu, dedykowanego nowym potrzebom. Odpowiedź była twierdząca. Po przedyskutowaniu funkcjonalności, nowy moduł został stworzony i zaimplementowany w ciągu niespełna 2 miesięcy.

 

Jakub Berliński, właściciel Condensa Berliński Spółka Komandytowa

 

Nowoczesne i wygodne rozwiązania sBiznes, dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy Condensa Berliński Spółka Komandytowa

Budując sBiznes kierowaliśmy się chęcią zaprezentowania oprogramowania ERP o budowie modułowej, opracowanego tak, aby skutecznie odpowiadać na indywidualne potrzeby użytkowników bez konieczności płacenia za niepotrzebne funkcjonalności. Do opinii i pytań użytkowników naszego produktu ERP podchodzimy w sposób uważny. To rynek, a więc potrzeby klientów, powinny wskazywać rozwój użyteczności systemu. Chcieliśmy zbudować jedno narzędzie jako alternatywę dla dotychczasowej konieczności korzystania z kilku. Kompleksowość zastosowania, prostota obsługi  oraz “samowystarczalność” naszego oprogramowania była naszym celem od samego początku jego tworzenia. Tym bardziej do zapytania Pana Jakuba podeszliśmy z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem.

Krzysztof Orzechowicz – Prezes sBiznes

 

Dla twórców programu klasy ERP temat każdej rozbudowy wiąże się z problemami dotyczącymi funkcjonalności. W tym przypadku to sam klient przesłał potrzebne funkcjonalności. Nowy moduł “Wypożyczalnia” powstał z rozbudowy  już istniejącego modułu  “Majątek Trwały”. Do tych tzw. oczywistych funkcjonalności: wypożyczenia, sprzęt, rozliczenia, termin zwrotu, kwota wypożyczenia, obsługa kaucji, obsługa kalendarza dodaliśmy również protokoły uszkodzeń oraz inne użyteczne raporty i zestawienia wg potrzeb klienta. Nasz program ERP śmiało można zastosować w branżach pokrewnych, jak:  firmach logistycznych, budowlanych, usługowych, sklepach czy przemyśle produkcyjnym.

Krzysztof Pelczar  – Główny Inżynier Projektowania Systemów ERP

 

Po wdrożeniu sBiznes zespół wdrożeniowy  oferuje pomoc w szkoleniu. Każde zgłaszane pytanie znajdowało odpowiedź w bardzo krótkim czasie. Łatwość kontaktu i szybkość reakcji zasługuje szczególnie na podkreślenie. Samo oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i przyjemne w obsłudze. Moduły działają niezależnie od siebie, ale są w pełni zintegrowane co znacznie ułatwia pracę i pomaga zaoszczędzić cenny czas. Obecnie pracujemy na siedmiu głównych modułach tego systemu ERP, co w pełni zaspokaja nasze potrzeby jeśli chodzi o oprogramowanie dla firmy i zakres ten jest rekomendacją samą w sobie. sBiznes cenię za indywidualne podejście do klienta oraz pełne zaangażowanie w rozwój wraz ze zmianą zapotrzebowania.

Jakub Berliński, właściciel Condensa Berliński Spółka Komandytowa